Hiszpania. Silna eksplozja w centrum Madrytu. Są ofiary

W centrum Madrytu doszło w środę po południu do silnej eksplozji - podała hiszpańska telewizja TVE. Burmistrz miasta podaje, że przyczyną zdarzenia był prawdopodbnie wybuch gazu. Całkowicie zniszczone zostały trzy najwyższe piętra jednego z budynków. Są ofiary śmiertelne.

Burmistrz miasta José Luis Martínez Almeida poinformował, że "do wybuchu w budynku mieszkalnym w centrum Madrytu doszło w środę prawdopodobnie wskutek wycieku gazu". Powiedział także, że ewakuowane zostały osoby z pobliskiego domu opieki.

Wcześniej publiczna telewizja TVE podawała, że silna eksplozja doprowadziła do śmierci co najmniej trzech osób. Burmistrz miasta potwierdził tę informację. 

Zarówno burmistrz, jak i dziennikarze TVE potwierdzili, że wybuch doprowadził też do "obrażeń u osób przebywających na miejscu zdarzenia". Część z nich to przechodnie, na których spadły odłamki gruzu. Telewizja TVE twierdzi, że rannych jest kilkanaście osób.

Z informacji publicznej stacji wynika, że eksplozja nastąpiła po godz. 15 w sześciopiętrowym budynku przy ulicy Toledo w centrum Madrytu. Znajduje się on pomiędzy szkołą oraz domem spokojnej starości.

Dostęp do miejsca zdarzenia został już zablokowany przez funkcjonariuszy policji. Na teren wybuchu przybyły służby medyczne oraz strażacy, którzy rozpoczęli wstępne oględziny miejsca zdarzenia.

DOSTĘP PREMIUM