Niemcy. Szczepienia przeciw COVID-19 jako warunek wstępu na koncerty?

Jedna z największych firm sprzedających w Niemczech bilety m.in. na koncerty - Eventim - chce, aby organizatorzy imprez mogli powiązać udział w koncertach ze szczepieniem przeciwko koronawirusowi - pisze w środę niemiecki magazyn gospodarczy "Wirtschaftswoche".
Zobacz wideo

Szef Eventim Klaus-Peter Schulenberg powiedział w wywiadzie dla tego czasopisma: "Jeśli będzie wystarczająco dużo szczepionek i każdy będzie mógł zostać zaszczepiony, wówczas prywatni organizatorzy imprez również powinni móc wprowadzić wymóg szczepień jako warunek wstępu na imprezę".

Schulenberg wyjaśnił też, że wymagania techniczne zostały już spełnione. - "Skonfigurowaliśmy nasze systemy tak, aby mogły odczytywać karty szczepień" - poinformował. "Im szybciej ludzie zostaną zaszczepieni, tym szybciej imprezy masowe będą znowu mogły się odbywać" - podkreślił.

CTS Eventim jest niemiecką firmą z siedzibą w Bremie, która w 2017 roku po raz pierwszy osiągnęła sprzedaż o wartości ponad miliarda euro, z zyskiem w wysokości ponad 100 milionów euro.

Działalność gospodarcza CTS Eventim obejmuje produkcję, pośrednictwo, sprzedaż i marketing biletów na koncerty, spektakle teatralne, imprezy artystyczne, sportowe i inne, a także ich planowanie, organizację i realizację.

Firma posiada systemy sprzedaży i sklepy internetowe m.in. w Brazylii, Bułgarii, Danii, Niemczech, Finlandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Izraelu, Polsce i na Węgrzech.

TOK FM PREMIUM