Po 53 latach odzyskał portfel, który zgubił na Antarktydzie. W środku była instrukcja na wypadek ataku atomowego

Paul Grisham, 91-letni mieszkaniec San Diego w Kalifornii, odzyskał portfel, który zgubił 53 lata temu na Antarktydzie. Nie krył zaskoczenia, gdy zwrócono mu zaginiony przedmiot. W portfelu nie było co prawda majątku, za to przetrwał przepis na likier kawowy i kieszonkowa instrukcja, jak postępować w przypadku ataku bronią atomową.
Zobacz wideo

Portfel znaleziono za szafką podczas rozbiórki budynku w amerykańskiej stacji naukowo-badawczej McMurdo. Paul Grisham przez 13 miesięcy - od października 1967 roku - służył jako meteorolog w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych na Antarktydzie. 

Powiedział, że nie pamięta, by zgubił wtedy portfel, ale znaleziony przedmiot zdecydowanie należał do niego. W środku były między innymi jego dokumenty, przepis na likier kawowy i kieszonkowa instrukcja, jak postępować w przypadku ataku bronią atomową, biologiczną lub chemiczną.

Brązowy skórzany portfel dotarł do niego pocztą. - Byłem zachwycony - powiedział Grisham. - Długa lista ludzi była zaangażowana w odnalezienie mnie - dodał.

Jak pisze "The San Diego Union-Trubune", podczas rozbiórki budynku znaleziono dwa portfele. Drugi z nich zwrócono rodzinie jego właściciela Paula Howarda, który zmarł w 2016 roku.

TOK FM PREMIUM