Rosja. Producent Sputnika V: uruchomimy produkcję we Włoszech, Hiszpanii, Francji i Niemczech

Rosyjski Fundusz Inwestycji Bezpośrednich (FRPI), który jest producentem Sputnika V, rosyjskiej szczepionki przeciw COVID-19, poinformował we wtorek, że porozumiał się w sprawie produkcji preparatu z zakładami we Włoszech, Hiszpanii, Francji i Niemczech.
Zobacz wideo

Wypowiedź szefa RFPI Kiriłła Dmitrijewa przekazała telewizja Rossija 24. Dmitrijew nie podał żadnych szczegółów.

Wcześniej szef funduszu zapowiadał, że do końca marca br. poinformuje o około 20 projektach współpracy w 10 krajach, w tym we Włoszech.

Włosko-Rosyjska Izba Handlowa poinformowała ze swej strony o zawarciu porozumienia między RFPI, a szwajcarską firmą farmaceutyczną Adienne w sprawie produkcji Sputnika V we Włoszech. Według rosyjskich agencji informacyjnych propozycję wspólnej produkcji złożyła Rosjanom włoska firma Adienne Srl, która należy do szwajcarskiego holdingu farmaceutycznego.

Produkcję we Włoszech RFPI chce rozpocząć w czerwcu.

Francja już zaprzeczyła, że będzie produkować rosyjską szczepionkę na koronawirusa Sputnik V. "Żadna firma we Francji nie podpisała kontraktu z Rosją na produkcję szczepionki przeciwko Covid-19 Sputnik V" - oświadczyły służby prasowe francuskiego ministerstwa przemysłu.

DOSTĘP PREMIUM