Egipt. Tragiczny bilans zderzenia pociągów. Ponad 30 zabitych i 90 rannych
Do tragedii doszło na północ od miasta Sauhadż na południu kraju. Jak informują egipskie służby zginęły co najmniej 32 osoby, a 91 zostało rannych.
Egipt. Zderzenie dwóch pociągów
Egipskie służby kolejowe poinformowały, że w jednym z pociągów nieznane osoby uruchomiły hamulce awaryjne. Następnie w pociąg ten uderzył od tyłu drugi skład, co doprowadziło do wykolejenia się dwóch wagonów. Kilka wagonów zostało poważnie uszkodzonych.
Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi upamiętnił ofiary tragedii w oświadczeniu opublikowanym w oficjalnych mediach społecznościowych i zapowiedział, że winni zostaną ukarani.
Sisi polecił również premierowi Mustafie Kamalowi el-Madbulemu udać się na miejsce wypadku wraz z ministrami zdrowia i solidarności społecznej - podała telewizja państwowa.
Egipt posiada jedną z największych, ale i tez najstarszych sieci kolejowych w regionie; wypadki z ofiarami śmiertelnymi nie należą tu do rzadkości. W najtragiczniejszej katastrofie kolejowej w tym kraju w 2002 r. pożar strawił siedem wagonów przepełnionego pociągu osobowego, w wyniku czego zginęło co najmniej 360 osób.
-
"Wara od mojej ręki i portfela". Dlaczego 36 proc. młodych mężczyzn ruszyło za Konfederacją?
-
Przywódca zbrodniczego reżimu był "przydatny" Janowi Pawłowi II. W tle "sponsoring" Kościoła
-
Ogródek działkowy lekiem na galopujące ceny warzyw i owoców? "Są oferty i za 150 tys. albo 200 tys. złotych"
-
Katolicka "sekta" w Częstochowie. "Wieczorem wybuchały krzyki dzieci, płacz i odgłosy uderzeń"
-
Molestował nieletnich i współpracował z SB. Kim był "bankier" Jana Pawła II? "Żył jak pączek w maśle"
- Nowy tydzień przyniesie zdecydowaną zmianę pogody. "Będziemy musieli pogodzić się z powrotem zimy"
- Putin znów grozi bronią jądrową. Jak odpowie NATO? Gen. Bieniek wskazuje: To na pewno rzecz, która będzie rozpatrywana
- Tusk: Jesteś katolikiem? To nie możesz głosować na PiS czy Konfederację
- Frekwencja może przesądzić o wyniku wyborów. "Do urn częściej chodzą starsi niż młodsi"
- Rosja ma rozmieścić taktyczną broń jądrową na Białorusi. Putin porozumiał się z Łukaszenką