Dyrektor domu, w którym mieszka papież, apeluje o przestrzeganie godziny policyjnej. "Nie na miejscu powroty po północy"

Przestrzegajcie godziny policyjnej - wezwał duchownych - gości Domu Świętej Marty w Watykanie jego dyrektor ksiądz Battista Rica. W rozwieszonej tam odezwie napiętnował powroty do watykańskiego hotelu po północy. W Domu Świętej Marty mieszka papież Franciszek.
Zobacz wideo

Godzina policyjna we Włoszech trwa od 22 do rano. W kwestii przepisów sanitarnych Watykan dostosował się do rozporządzeń wprowadzonych przez rząd w Rzymie.

Włoskie media rozpowszechniły we wtorek treść ogłoszenia, wywieszonego w rezydencji, w której zatrzymują się goście Watykanu.

Ksiądz Ricca napisał: "Z przykrością jestem zmuszony do tego, by przypomnieć wielebnym gościom o potrzebie sumiennego przestrzegania godziny policyjnej wprowadzonej przez władze państwowe".

"Wydaje mi się, że czymś nadzwyczaj nie na miejscu i niebezpiecznym są powroty do domu o 0.30, 2.00 i 2.15 w nocy" - dodał dyrektor watykańskiego hotelu.

Podkreślił, że nie zamierza wstawać "w środku nocy", by pomagać komuś, kto natknął się na siły porządkowe. Zażądał, aby takie osoby same tłumaczyły się funkcjonariuszom, kim są i co robią w nocy lub o świcie poza miejscem zamieszkania.

"Za wcześnie na znoszenie godziny policyjnej"

O ewentualne zniesienie godziny policyjnej we Włoszech pytany był przed dwoma dniami w mediach wiceminister zdrowia Pierpaolo Sileri. Podkreślił, że jest na to "zdecydowanie za wcześnie". Ocenił, że wciąż wysoka liczba zgonów i zakażeń nie pozwala na złagodzenie restrykcji.

Godzina policyjna obowiązuje na terenie całych Włoch. 

TOK FM PREMIUM