Ważna zmiana dla turystów podróżujących do Włoch. Chodzi o minikwarantannę

Ważna informacja dla osób planujących wyjazd do Włoch. Minister spraw zagranicznych Luigi Di Maio zapowiedział zniesienie obowiązku pięciodniowej kwarantanny dla podróżnych z krajów UE, Wielkiej Brytanii i Izraela. Podkreślił, że Włochy zostaną otwarte dla zagranicznych turystów w warunkach bezpieczeństwa.
Zobacz wideo

Po naradzie z ministrem zdrowia Roberto Speranzą na temat łagodzenia obostrzeń w turystyce szef włoskiej dyplomacji napisał w mediach społecznościowych: "Musimy zaplanować dobrze lato tak, aby zdrowie, gospodarka i praca nie zostały wystawione na niebezpieczeństwo".

Dodał, że celem rządu jest otwarcie Włoch dla przybyszów z państw, które osiągnęły wysoki poziom szczepień przeciwko COVID-19 i złagodzenie części obostrzeń od połowy maja.

"Pracujemy nad tym, by znieść minikwarantannę dla osób przyjeżdżających z krajów europejskich, Zjednoczonego Królestwa i Izraela , jeśli będą mieć negatywny wynik testu, zaświadczenie o szczepieniu lub wyzdrowieniu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy" - oświadczył Di Maio.

Jak dodał, dotyczy to też podróżujących z USA. "Od czerwca zamierzamy znieść kwarantannę dla przybywających stamtąd" - zapowiedział szef włoskiego MSZ. Obecnie kwarantanna ta wynosi 10 dni.

Ponadto, jak poinformował włoski minister spraw zagranicznych, władze w Rzymie przygotowują loty wolne od COVID-19 w połączeniach z Dubajem, gdzie w październiku rozpocznie się światowa wystawa Expo.

Nieoficjalnie włoskie media podały, że obowiązek pięciodniowej kwarantanny dla turystów z państw UE wygaśnie 15 maja.

TOK FM PREMIUM