Biełsat: Raman Pratasiewicz ma być w stanie krytycznym - alarmuje jego matka

Matka Ramana Pratasiewicza powiedziała, że według niepotwierdzonych informacji Raman przebywał w jednym z mińskich szpitali, jego stan był krytyczny.
Zobacz wideo

Natallia Pratasiewicz potwierdziła Biełsatowi, że takie informacje otrzymała od osób ze środowisk medycznych. Uważa, że to może być prawda, ponieważ jej syn ma poważne problemy z sercem i nie został z tego powodu powołany do wojska. Sam Pratasiewicz nagrał wieczorem wideo na Telegramie, w który twierdzi, że z jego zdrowiem jest wszystko w porządku.

W niedzielę na lotnisku w Mińsku lądował awaryjnie samolot linii Ryanair lecący z Aten do Wilna. Przyczyną lądowania była informacja o bombie na pokładzie, która po sprawdzeniu samolotu nie potwierdziła się. Media niezależne doniosły o zatrzymaniu żyjącego na emigracji opozycyjnego aktywisty Ramana Pratasiewicza, jednego z twórców kanału NEXTA, który leciał tym samolotem. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez białoruskie organy ścigania. Oskarżenie o terroryzm powoduje, że Pratasiewiczowi grozi teraz na Białorusi kara śmierci.

25 maja o godz. 19 przed ambasadą Białorusi w Polsce, przy ul Wiertniczej 58 ma się odbyć demonstracja pod hasłem: Wolność dla więźniów politycznych Białorusi!

DOSTĘP PREMIUM