Magda Linette w III rundzie French Open. Krecz liderki rankingu WTA Ashleigh Barty

Magda Linette awansowała do III rundy French Open. W drugim secie - przy stanie 2:2 dla Polki - Ashleigh Barty skreczowała.

Pierwszego seta meczu wygrała Barty - liderka rankingu WTA - 6:1.

Magda Linette o pierwszy w karierze występ w 1/8 finału w turnieju Wielkim Szlemie zagra z rozstawioną z "25" Tunezyjką - Ons Jabeur.

Ashleigh Barty już przed rozpoczęciem paryskiej imprezy miała kłopoty z biodrem. Dały one o sobie jej znać także podczas meczu pierwszej rundy. W trakcie obu spotkań korzystała z przerwy medycznej.

Magda Linette, która obecnie zajmuje 45. miejsce w rankingu WTA, nigdy wcześniej nie odniosła zwycięstwa nad rywalką z czołowej dziesiątki tego zestawienia. Była to jej czwarta konfrontacja z zawodniczką będącą nr 1 na świecie. Z młodszą o cztery lata Australijką zmierzyła się teraz po raz pierwszy.

29-letnia poznanianka powtórzyła swój najlepszy wynik w Wielkim Szlemie. Poprzednio do trzeciej rundy dotarła w 2017 roku.

Iga Świątek walczy o obronę tytułu

Dziś o awans do III rundy paryskiego turnieju walczyć będzie też Iga Świątek. Rywalką najlepszej polskiej tenisistki będzie Rebecca Peterson. 20-letnia Polka po raz pierwszy zmierzy się z 60. w rankingu Szwedką. Starsza o pięć lat Peterson, która ma w dorobku dwa tytuły wywalczone w imprezach WTA (oba z 2019 roku), dotychczas tylko raz dotarła do trzeciego etapu zmagań w Wielkim Szlemie. Udało jej się to w US Open 2018.

Iga Świątek przed rokiem wygrała turniej French Open.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM