Chorwacja pokazała klasę. Po wygranej ze Szkocją wicemistrzowie świata awansowali do 1/8 ME

Choć Chorwacja - podobnie jak Polacy zaczęła od porażki, to po wygranej 3:1 ze Szkocją awansowała do dalszych rozgrywek z drugiego miejsca. W 1/8 finału zmierzy się z drugim zespołem grupy E, w której występuje Polska. W drugim meczu grupy D Anglicy wygrali z Czechami. I tym samym awansowali z pierwszego miejsca do dalszych rozgrywek. Z dalszych rozgrywek odpadli Szkoci.

Bramki w meczu Chorwacja-Szkocja strzelili: Nikola Vlasic (17 min.), Callum McGregor (42 min.), Luka Modric (62 min.), Ivan Perisic (77 min.). Dzięki tej wygranej, mimo słabszego początku ME, wicemistrzowie świata grają dalej.

Grupę D wygrali Anglicy. Wczoraj zanotowali drugą wygraną. Zwycięską bramkę w meczu z Czechami strzelił w 12. minucie Raheem Sterling. Reprezentacja Anglii w kolejnej rundzie spotka się z drugim zespołem grupy F, nazywanej grupą śmierci. Będą to Francuzi, Niemcy lub Portugalczycy.

Mimo porażki z Anglią, do dalszej rundy awansowała też reprezentacja Czech.

Polska zagra ze Szwecją

Dziś o 18 reprezentacja Polski zagra ze Szwecją, która zapewniła już sobie wyjście z grupy. Polacy, żeby awansować muszą wygrać. W drugim meczu zmierzą się Słowacy i Hiszpanie.

TOK FM PREMIUM