Grecja. Siedmiu prawosławnych biskupów zaatakowanych kwasem
W Atenach siedmiu biskupów greckiej Cerkwi prawosławnej zostało zaatakowanych w środę kwasem przez prawosławnego księdza - informuje dziennik "Kathimerini". Duchowni są leczeni z oparzeń w szpitalu, obrażenia trzech z nich są poważne. Sprawcę zatrzymała policja.
37-letni hieromnich zaatakował biskupów podczas posiedzenia sądu kościelnego, który miał zatwierdzić jego suspendowanie.
Oprócz hierarchów ucierpiało dwóch prawników oraz policjant, który złapał sprawcę, gdy próbował zbiec z klasztoru Petraki, w którym mieści się siedziba greckiej Cerkwi. Funkcjonariusz również został hospitalizowany.
Policja nie przekazała jakim żrącym płynem oblano biskupów, ale wiadomo, że duchowni są leczeni z oparzeń na twarzy i dłoniach - pisze agencja AP. "Kathimerini" przekazał, że atakujący użył kwasu.
POPULARNE
NAJNOWSZE
-
Przywódca zbrodniczego reżimu był "przydatny" Janowi Pawłowi II. W tle "sponsoring" Kościoła
-
Ogródek działkowy lekiem na galopujące ceny warzyw i owoców? "Są oferty i za 150 tys. albo 200 tys. złotych"
-
Katolicka "sekta" w Częstochowie. "Wieczorem wybuchały krzyki dzieci, płacz i odgłosy uderzeń"
-
Molestował nieletnich i współpracował z SB. Kim był "bankier" Jana Pawła II? "Żył jak pączek w maśle"
-
Dawid Kubacki przekazał informacje o stanie zdrowia żony, Marty. "Dla nas to pierwsze zwycięstwo"
- Nowy tydzień przyniesie zdecydowaną zmianę pogody. "Będziemy musieli pogodzić się z powrotem zimy"
- Tusk: Jesteś katolikiem? To nie możesz głosować na PiS czy Konfederację
- Watykan aktualizuje ważne procedury. Chodzi o pedofilię w Kościele katolickim
- Posłanka PiS nie wykluczyła sojuszu z Konfederacją. "Wcześniej takich deklaracji nie było"
- Zmiana czasu na letni. To już tej nocy. Ważne ostrzeżenie