Węgrzy pokazali jak grać z najlepszymi. W meczu z Niemcami zaprezentowali skuteczność i wolę walki

Awans z "grupy śmierci" piłkarskich ME wywalczyli: Francuzi, Niemcy, Portugalczycy. O krok od sprawienia ogromnej sensacji - i wyeliminowania Niemców - byli Węgrzy. Kończą Euro ze znacznie lepszym bilansem niż Polacy. Zrobili też lepsze wrażenie niż nasza reprezentacja.

Dwa ostatnie mecze w grupie F skończyły się remisami 2:2. Mistrzowie świata Francuzi grali z aktualnymi ciągle mistrzami Europy Portugalczykami. A w Monachium Niemcy walczyli z Węgrami.

I to właśnie Węgrzy byli blisko wyeliminowania z turnieju Niemców. Dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, pokazali ambicję, nieustępliwość i wolę walki. Bramki w meczu strzelili - dla Węgier: Adam Szalai (11 min.), Andras Schaefer (68 min.); dla Niemiec: Kai Havertz (66 min.), Leon Goretzka (84 min.).

Reprezentacja Węgier zaprezentowała się podczas Euro lepiej niż Polacy. Choć zaczęło się od 0:3 z Portugalią, to potem Węgrzy zremisowali z mistrzami świata Francuzami 1:1, no i wczoraj z Niemcami. Polacy mają na koncie zaledwie 1 punkt za remis z Hiszpanią.

W kolejnym etapie rozgrywek Francja spotka się ze Szwajcarią, Niemcy walczyć będą z Anglikami, a Portugalczycy z Belgią.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM