Synoptyk IMGW: We wtorek wracają upały, zagrzmi na południu

- We wtorek będzie słonecznie i ciepło. Najcieplej na zachodzie, najchłodniej nad morzem. Na południu możliwe gwałtowne burze - przekazał PAP, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Mateusz Barczyk.
Zobacz wideo

Na wtorkowym niebie - praktycznie w całym kraju - dominować będzie słońce. Chmury mogą pojawić się jedynie na południu lub lokalnie na zachodzie i Suwalszczyźnie.

Najcieplej będzie na zachodzie, szczególnie w jego południowej części. - Tam pojawią się upały trzydziesto- i więcej stopniowe - powiedział Mateusz Barczyk.

Najwyższą temperaturę, około 32 stopni pokażą termometry na Ziemi Lubuskiej. W centrum termometry pokażą 29 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie nad morzem, na Podlasiu i Suwalszczyźnie. Tam od 23 do 26 stopni.

Powrót burz

Nad Polskę wrócą burze, które lokalnie mogą być bardzo silne. Jak prognozuje Barczyk "powinny pojawić się wzdłuż naszej południowej granicy z Czechami i Słowacją oraz na ziemi lubuskiej". Będą gwałtowne z intensywnymi opadami deszczu i możliwym gradem. - Nawet kilkucentymetrowej średnicy - dodał synoptyk. Porywy wiatru podczas burz mogą osiągać miejscami nawet 90 km/h. Zjawiska te będą występować późnym popołudniem, wieczorem i w nocy.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM