Iga Świątek rozgromiła rumuńską tenisistkę w trzeciej rundzie Wimbledonu

Iga Świątek awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka pokonała Rumunkę Irinę-Camelię Begu 6:1, 6:0.

Mecz Igi Świątek nie trwał nawet 60 minut. Najlepsza polska tenisistka w III rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu pokonała Irinę-Camelię Begu 6:1, 6:0.

Iga Świątek w I rundzie w dwóch setach pokonała Su-Wei Hsieh, a potem także bardzo szybko wygrała z  Wierą Zwonariową.

Rywalką Polki w 1/8 finału będzie zwyciężczyni pojedynku między Ons Jabeur - Gabrine Muguruzą.

Linette zagra w sobotę

W czwartek Magda Linette pokonała rozstawioną z "trójką" Jelinę Switolinę 6:3, 6:4 w drugiej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Ukraińska tenisistka to półfinalistka poprzedniej edycji londyńskiego turnieju. Polkę czeka teraz pojedynek z Hiszpanką Paulą Badosą (30.). Ten mecz odbędzie się w sobotę.

Tenisistka z Poznania w poprzedniej edycji Wimbledonu sprzed dwóch lat (ubiegłoroczną odwołano z powodu pandemii COVID-19) również dotarła do trzeciej rundy. To jej najlepszy wynik nie tylko w londyńskiej imprezie, ale także w wielkoszlemowej rywalizacji.