Papież Franciszek w szpitalu. Ma przejść zabieg chirurgiczny

Papież Franciszek udał się do rzymskiej kliniki Gemelli, gdzie zostanie poddany planowanemu zabiegowi chirurgicznemu - podało w niedzielę biuro prasowe Watykanu. Wyjaśniło że jest to zabieg związany z objawową uchyłkowatością okrężnicy.
Zobacz wideo

Watykan ogłosił, że zabieg przeprowadzi prof. Sergio Alfieri i że po jego zakończeniu zostanie wydany biuletyn lekarski. Nieoficjalnie wiadomo, że zabieg zostanie przeprowadzony jeszcze w niedzielę. Nie przekazano, kiedy papież opuści rzymski szpital.

Franciszek przybył w całkowitej dyskrecji do rzymskiej kliniki Gemelli, o jego przyjeździe wiedziała tylko mała grupa personelu medycznego - podała w niedzielę Ansa. Papież przyjechał tylko z kierowcą i bliskim współpracownikiem.

Franciszek jest drugim po Janie Pawle II papieżem, hospitalizowanym w Gemelli. Źródła szpitalne podają, że otrzymał ten sam pokój, który był przeznaczony dla polskiego papieża.

Lipiec jest tradycyjnie miesiącem częściowego odpoczynku papieża. Zawieszone zostały środowe audiencje generalne. Franciszek będzie spotykał się z wiernymi tylko na niedzielnej modlitwie Anioł Pański.

DOSTĘP PREMIUM