Papież Franciszek dobrze zniósł zabieg chirurgiczny w ogólnym znieczuleniu

Watykan poinformował, że papież dobrze zniósł zabieg w znieczuleniu ogólnym. Operacja była związana z objawową uchyłkowatością okrężnicy. Nie wiadomo jeszcze, ile dni papież spędzi w klinice Gemelli. Papież Franciszek w grudniu skończy 85 lat.
Zobacz wideo

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni w wydanym przed północą komunikacie poinformował: "Ojciec Święty, przyjęty po południu do Polikliniki A. Gemelli, został poddany wieczorem planowej operacji chirurgicznej z powodu uchyłkowatości okrężnicy". Dodał, że papież "dobrze zniósł zabieg przeprowadzony w ogólnym znieczuleniu przez profesora Sergio Alfieriego, któremu asystowali profesor Luigi Sofo, doktor Antonio Tortorelli i doktor Roberta Menghi".

Nie wyjaśniono, jak długo Franciszek pozostanie w klinice Gemelli. Wcześniej Ansa informowała za źródłami szpitalnymi, że spędzi tam co najmniej pięć dni.

84-letni Franciszek udał się do szpitala w niemal całkowitej dyskrecji. Towarzyszył mu tylko kierowca i bliski współpracownik. Zajął pokój, w którym siedem razy przebywał Jan Paweł II. Jest drugim po nim papieżem hospitalizowanym w tej klinice.

Sam zabieg był dla wszystkich dużym zaskoczeniem. Wybrano termin na początku miesiąca, w którym papież częściowo wypoczywa, ponieważ zawieszone są środowe audiencje generalne.

Posłuchaj:

DOSTĘP PREMIUM