Na Kamczatce stracono łączność z samolotem z 29 osobami na pokładzie

Na Kamczatce stracono łączność z samolotem pasażerskim An-26, na którego pokładzie znajdowało się 23 pasażerów i sześć osób załogi - poinformowało we wtorek ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Samolot mógł spaść do morza. Rozpoczęto akcję poszukiwawczą.
Zobacz wideo

Samolot wykonywał rejs na trasie Pietropawłowsk Kamczacki-Pałana. Nie zgłaszał problemów podczas lotu, ale w trakcie lądowania maszyna nie nawiązała łączności w wyznaczonym czasie.

Agencje informacyjne, powołując się na źródła, podały, że samolot mógł spaść do morza lub wyrobiska w pobliżu miejscowości Pałana. Warunki meteorologiczne w rejonie, gdzie doszło do utraty łączności z samolotem, są trudne - utrzymuje się tam mgła i duże zachmurzenie.

Na pokładzie maszyny znajdowało się 23 pasażerów - w tym jedno dziecko poniżej 12 roku  życia i sześciu członków załogi. Rosyjskie media przekazują też dane władz regionalnych, które nieco się różnią: na pokładzie maszyny prócz sześciu członków załogi jest 21 pasażerów, w tym dwoje dzieci, które mają mniej niż 12 lat.

Więcej informacji wkrótce.

TOK FM PREMIUM