Belgia. 11-letni chłopiec z dyplomem z fizyki na Uniwersytecie w Antwerpii. "Chcę pracować z najlepszymi profesorami"

11-letni chłopiec uzyskał tytuł licencjata z fizyki na Uniwersytecie w Antwerpii, po pomyślnym ukończeniu trzyletniego kursu w ciągu jednego roku, jednocześnie biorąc udział w kursach magisterskich - donosi "Brussels Times". Młody Belg interesuje się "nieśmiertelnością".

Młody absolwent, Laurent Simons z flamandzkiej Ostendy, wyprzedził innych studentów, zdobywając najwyższy wynik na kursie. - Simons studiował fizykę od marca 2020 r., a ukończył ją z wynikiem 85 proc., co jest najwyższym wyróżnieniem. W tym roku uczęszczał również na kilka kursów z programu magisterskiego. Po lecie oficjalnie rozpocznie studia magisterskie – poinformował rzecznik Uniwersytetu w Antwerpii.

Simons powiedział, że wstrzymał naukę w innych dziedzinach, aby wziąć udział w kursach z mechaniki klasycznej i fizyki kwantowej, ponieważ "chciał od razu wiedzieć wszystko na te tematy" - Nieśmiertelność to mój cel. Chcę móc wymienić jak najwięcej części ciała ludzkiego na części mechaniczne. Wytyczyłem sobie drogę w tym kierunku. Fizyka kwantowa – badanie najmniejszych cząstek to pierwszy element układanki – powiedział 11-latek cytowany przez "Brussels Times".

- W takich badaniach ważne są dwie rzeczy: zdobywanie wiedzy i jej stosowanie. Aby osiągnąć tę drugą, chcę pracować z najlepszymi profesorami na świecie, zajrzeć do ich mózgów i dowiedzieć się, jak myślą – dodał Simons.

Wcześniej studiował na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven w Holandii, gdy miał dziewięć lat. Był najmłodszą osobą, która kiedykolwiek uzyskała dyplom ukończenia studiów wyższych na tej uczelni, jednak odszedł z powodu nieporozumień z władzami uniwersytetu przed ukończeniem studiów.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM