Włochy wygrały finał mistrzostw Europy w piłce nożnej!

Wynik meczu po dogrywce wynosił 1:1. Do rozstrzygnięcia finału potrzebne były więc rzuty karne, w których lepsi okazali się Włosi. Włochy do półfinału doszły po meczu z Hiszpanią, z którą wygrały dopiero w karnych, w ćwierćfinale wyeliminowały Belgię.

Włochy wygrały finał mistrzostw Europy w piłce nożnej. Bramkę dla Anglii w pierwszej połowie strzelił Luke Shaw. W drugiej połowie wyrównującego gola dla Włoch strzelił Leonardo Bonucci. Stan 1:1 utrzymał się do końca dogrywki. W rzutach karnych wygrali

Anglicy mistrzostwa świata wygrali raz, w 1966 roku. W finale Euro nie grali nigdy. Finał odbywał się jednak na Wembley, na ich stadionie, a cały kraj żył finałem.

Gdy Roberto Mancini przejmował kadrę Włoch, ta znajdowała się w głębokiej depresji. Na zespół Giampiero Ventury nie dało się patrzeć, a przegrane baraże ze Szwecją sprawiły, że Italii po raz pierwszy od 60 lat zabrakło na mundialu. Przez trzy lata zmienił jednak drużynę i zrobił z niej znów taką, którą należy do światowej czołówki.