Watykan. Przedłuża się pobyt papieża Franciszka w szpitalu

Papież Franciszek jeszcze kilka dni pozostanie w rzymskiej klinice Gemelli, gdzie przeszedł operację jelita - poinformował Watykan. Zapewnił też o radości papieża z wygranej Argentyny w turnieju Copa America oraz Włoch w zakończonych ME.
Zobacz wideo

Papież operację jelita przeszedł 4 lipca. Watykan informował potem, że Franciszek będzie przebywał w szpitalu około siedmiu dni, o ile - jak zastrzeżono w komunikacie - nie dojdzie do komplikacji. Dziś mija ósmy dzień pooperacyjnej hospitalizacji.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni w wydanym komunikacie poinformował, że papież spokojnie spędził niedzielę i zakończył kurację pooperacyjną. - By zoptymalizować terapię medyczną i rehabilitację Ojciec Święty pozostanie w szpitalu jeszcze kilka dni - dodał.

Jak poinformował, w niedzielę przed odmówieniem modlitwy Anioł Pański Franciszek spotkał się z grupą dzieci z oddziału onkologii i ich rodzinami. Potem kilka z tych osób towarzyszyło papieżowi na balkonie na 10. piętrze szpitala, z którego zwrócił się do wiernych. - Następnie Franciszek pozdrowił pacjentów przebywających na 10. piętrze, a także personel lekarski i pielęgniarski - dodał Bruni.

Po południu papież odprawił mszę w prywatnej kaplicy, w której uczestniczyły opiekujące się nim osoby.

Radość z wygranej Argentyny i Włoch

Rzecznik Watykanu oświadczył też - odnosząc się do zwycięstwa piłkarzy Argentyny w turnieju Copa America i Włoch w ME - że "podzielając radość z osobami z jego otoczenia", Franciszek "położył nacisk na znaczenie sportu i jego wartości oraz sportowej umiejętności akceptowania każdego wyniku, także porażki".

Przytoczył słowa papieża: "Tylko w ten sposób, w obliczu trudności życiowych, można zawsze stanąć do gry, walcząc bez poddawania się, z nadzieją i ufnością".

Posłuchaj:

DOSTĘP PREMIUM