Holenderskie media: Zmarł Peter R. De Vries. Dziennikarz został postrzelony w ubiegłym tygodniu

Zmarł Peter R. De Vries, znany holenderski dziennikarz śledczy, który został postrzelony w ubiegłym tygodniu po wyjściu ze studia telewizji RTL4 w Amsterdamie - poinformowały w czwartek media w Holandii, w tym stacja RTL.

De Vries był popularnym reporterem specjalizującym się w sprawach kryminalnych. W przeszłości często komentował w mediach procesy znanych przestępców.

Napastnik oddał do niego kilka strzałów z bliskiej odległości. Już po dwóch minutach na miejsce przyjechała karetka pogotowia, która zabrała ciężko rannego dziennikarza do szpitala.  W nocy z wtorku na środę policja poinformowała, że sprawca został zatrzymany, podobnie jak dwóch jego pomocników, których ujęto na autostradzie poza miastem. Funkcjonariusz biura prasowego policji w Amsterdamie powiedział PAP, że jednym z podejrzanych o próbę zabójstwa jest 35-letni Polak mieszkający w miejscowości Maurik w centralnej Holandii. - Więcej szczegółów nie możemy na razie podać - poinformował policjant.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM