Lufthansa będzie używać zwrotów neutralnych płciowo. Rezygnuje z "panie i panowie"

Lufthansa szkoli swoją załogę, by używała w stosunku do pasażerów zwrotów bardziej neutralnych płciowo. Chodzi o zwiększenie inkluzywności - pasażerowie, którzy nie identyfikują się jako kobiety lub mężczyźni mają dzięki temu nie czuć się pomijani.
Zobacz wideo

Rzecznik niemieckiej firmy powiedział AFP, że zmiana ma sprawić, by wszyscy pasażerowie na pokładzie czuli się mile widziani - również ci, którzy nie identyfikują się jako mężczyźni ani kobiety.

Jak tłumaczy, załogi przechodzą szkolenia, na których uczą się stosować bardziej inkluzywne sformułowania. Takie, które nie wskazują płci - np. "dzień dobry" czy "witamy na pokładzie".

Zmiany te będą stopniowo wprowadzane w liniach lotniczych Lufthansa Group.

Lufthansa nie jest pierwszą linią lotniczą, która idzie w tym kierunku. W październiku 2019 r. Air Canada jako pierwsza duża linia lotnicza zmieniła powitanie na bardziej neutralne. Zamiast "panie i panowie" zaczęto mówić "wszyscy", "goście". W październiku 2020 na podobny krok zdecydowały się Japan Airlines słowa "panie i panowie" zastąpiono zwrotem wskazującym porę dnia - np. "dobry wieczór".

DOSTĘP PREMIUM