Pandemia, kula ziemska z 1824 dronów, Naomi Osaka zapaliła znicz. Igrzyska w Tokio oficjalne otwarte

Igrzyska w Tokio oficjalne otwarte. Ceremonia miała bardzo skromny charakter. Z powodu pandemii koronawirusa na tokijski Stadion Olimpijski zaproszono około 950 gości.

Część artystyczna była niezwykle skromna. Organizatorzy uczcili pamięć ofiar pandemii koronawirusa. Zaprezentowano też czterometrowa koła olimpijskie, które zbudowano z drzew, których nasiona do Japonii przywieźli sportowcy, występujący w igrzyskach w stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni w 1964 roku. 

Następnie przez płytę stadionu przemaszerowali sportowcy z całego świata. Chorążymi reprezentacji Polski byli kolarka górska - Maja Włoszczowska i pływak - Paweł Korzeniowski. 

Jednym z najciekawszych momentów ceremonii było uformowanie przez 1824 drony kuli ziemskiej. 

Otwarcie igrzysk ogłosił cesarz Naruhito. A zaszczytu zapalenia olimpijskiego znicza dostąpiła japońska tenisistka, faworytka do złota, Naomi Osaka. 

Przesunięte Igrzyska 

Igrzyska olimpijskie w Tokio miały się odbyć w 2020 roku, ale z powodu pandemii przesunięto je o rok. Weźmie w nich udział ok. 11 tys. zawodników z 206 krajów, którzy będą rywalizować w 33 dyscyplinach o 339 kompletów medali. Polskę będzie reprezentować 211 sportowców.

Największa impreza sportowa potrwa do 8 sierpnia.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM