Tokio 2020. Aleksandra Kowalczuk bez medalu w taekwondo. Brytyjka lepsza w pojedynku o brąz

Aleksandra Kowalczuk przegrała walkę o brązowy medal w taekwondo w kategorii 67 kg. Jej rywalką była Brytyjka Bianca Walkden.

Aleksandra Kowalczuk, 24-letnia zawodniczka OŚ AZS Poznań, w ćwierćfinale przegrała z Milicą Mandic 4:11, ale Serbka awansowała do finału, co stworzyło Polce możliwości kontynuowania zmagań w repasażu. A ponieważ go wygrała, to stanęła przed szansą walki o brązowy medal.

Wcześniej Kowalczuk pokonała Australijkę Rebę Stewart 7:2.

Walkden to znacznie bardziej utytułowana zawodniczka, ale kiedyś startowała w wyższej wadze 73 kg i w niej była trzykrotną mistrzynią świata. Z kolei pięć lat temu w Rio de Janeiro wywalczyła brąz igrzysk w wadze 67 kg.

Przed wyjazdem do Tokio Polka przeżywała nerwowe chwile, bo jeden z testów na koronawirusa dał wynik pozytywny. Jednak powtórne badania wykluczyły, że może być zakażona. Podopieczna trenera Waldemara Łakomego dotarła do Japonii z drobnym opóźnieniem, ale mogła wystartować w igrzyskach.

Najważniejsze wydarzenia igrzysk w Tokio, medale, zwycięstwa, rekordy, spektakularne porażki. Ale też wszystko to, co igrzyska otacza i im towarzyszy. Jakub Baliński wspólnie ze specjalnym wysłannikiem TOK FM do Tokio, Przemysławem Pozowskim, przez czas trwania zawodów dostarczą niezbędną dawkę wiedzy o igrzyskach i ich otoczce. To podcastowe podsumowanie dnia na igrzyskach. Słuchaj>>>

TOK FM PREMIUM