Druga wygrana siatkarzy. Polacy pokonali Wenezuelczyków. Wygrali też Iga Świątek i Łukasz Kubot w mikście

Polscy siatkarze wygrali z Wenezuelą w swoim trzecim meczy w turnieju olimpijskim. Sukces odnotowała też para Iga Świątek- Łukasz Kubot.

Polscy siatkarze pokonali Wenezuelę 3:1 (25:16, 25:13, 18:25, 25:15). To drugie zwycięstwo na igrzyskach podopiecznych Vitala Heynena, którzy w kolejnym spotkaniu w piątek zmierzą się z Japonią.

Biało-czerwoni we wcześniejszych meczach przegrali z Iranem 2:3 oraz pokonali Włochy 3:0.

W innym spotkaniu grupy A Kanada zwyciężyła Iran 3:0.

Polski mikst gra dalej. Świątek i Kubot pokonali amerykańską parę

Pierwszy mecz wygrała polska Iga Świątek i Łukasz Kubot. Polscy tenisiści mieli grać z mikstem z Hiszpanii, ale ich rywalami byli dziś Fiona Ferro i Pierre-Hugues Herbert z Francji. Hiszpanie nie mogli wystąpić ze względu na kłopoty Pauli Badosy. Tenisistka, która w II rundzie singla pokonała Igę Świątek, nie dokończyła ćwierćfinałowego meczu z Czeszką Marketą Vondrousovą. Zwieziono ją z kortu na wózku inwalidzkim. Hiszpanka straciła siły, była badana przez lekarzy. Powodem ma być wielki upał, jaki panuje w Tokio.

Świątek i Kubot wygrali z Francuzami 6:3, 7:6. W ćwierćfinale zmierzą się z Rosjanami - Jeleną Wiesniną i Asłanem Karacjewem.

Tokio 2020. Pierwszy medal dla Polski

Wioślarki z czwórki podwójnej wywalczyły dziś pierwszy medal dla Polski. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann i Maria Sajdak zdobyły srebro. Przegrały tylko z osadą chińską, brązowy medal zdobyły Australijki.

Najważniejsze wydarzenia igrzysk w Tokio, medale, zwycięstwa, rekordy, spektakularne porażki. Ale też wszystko to, co igrzyska otacza i im towarzyszy. Jakub Baliński wspólnie ze specjalnym wysłannikiem TOK FM do Tokio, Przemysławem Pozowskim, przez czas trwania zawodów dostarczą niezbędną dawkę wiedzy o igrzyskach i ich otoczce. To podcastowe podsumowanie dnia na igrzyskach. Słuchaj>>>

TOK FM PREMIUM