Iga Świątek i Łukasz Kubot przegrali ćwierćfinał miksta. Koniec marzeń o medalu w tenisie

Iga Świątek i Łukasz Kubot nie zdobędą medalu w olimpijskim turnieju w mikstcie. Drogę do strefy do medalowej zamknęli reprezentanci Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Jelena Wiesnina i Asłan Karacew. Polacy przegrali 4:6, 4:6.

Wiesnina i Karacew w środę wyeliminowali najwyżej rozstawionych Francuzów Kristinę Mladenovic i Nicolasa Mahuta. W dodatku Rosjanie to finaliści tegorocznego French Open.

Mecz lepiej zaczęli Polacy, którzy szybko objęli prowadzenie 3:0. Później jednak na korcie dominowali rywale. Bezbłędnie serwowali, dwukrotnie przełamali podanie biało-czerwonych i ostatecznie wygrali pierwszego seta 6:4.

Druga partia zaczęła się natomiast lepiej dla Rosjan, którzy przełamali serwis Świątek. Jak się okazało był to kluczowy moment. W kolejnych gemach żadna ze stron już swojego podania nie straciła. Najbliżej wyrównania Polacy byli w czwartym, kiedy mieli jeden "break point", ale go nie wykorzystali.

W półfinale Wiesnina i Karacew zagrają z serbską parą Nina Stojanovic i Novak Djokovic.

Mikst Świątek - Kubot był ostatnią szansą na pierwszy w historii medal olimpijski polskich tenisistów. W singlu Świątek i Hubert Hurkacz odpadli w drugiej rundzie, a Magda Linette i Kamil Majchrzak w pierwszej. W deblu mecze otwarcia przegrali Hurkacz z Kubotem i Linette z Alicją Rosolską.(

TOK FM PREMIUM