Karolina Naja i Anna Puławska ze srebrnym medalem! Wielki sukces polskich kajakarek

Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w w konkurencji K2 500 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. To trzeci medal reprezentacji Polski w tych zawodach.

Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w konkurencji K2 500 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Zwyciężyły Nowozelandki Lisa Carrington, Caitlin Regal. Trzecie były Węgierki Danuta Kozak, Dora Bodonyi.

Polki przez długi czas wyścigu naciskały Nowozelandki, ale przed metą musiały się bronić przed ostro finiszującymi Węgierkami. Carrington zdobyła we wtorek drugi złoty medal, wcześniej triumfowała w jedynce na 200 m.

Naja (Posnania) jest dwukrotną brązową medalistką olimpijską (Londyn i Rio de Janeiro), Puławska (AZS AWF Gorzów Wlkp.) z kolei debiutuje na igrzyskach. Biało-czerwone to wicemistrzynie świata ostatnich mistrzostw świata, które odbyły się dwa lata temu w węgierskim Szegedzie.

Marta Walczykiewicz czwarta

Marta Walczykiewicz zajęła czwarte miejsce w konkurencji jedynek na 200 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Triumfowała Lisa Carrington (Nowa Zelandia) przed Teresą Portelą (Hiszpania) i Emmą Aastrand Jorgensen (Dania). Wicemistrzyni olimpijskiej z Rio de Janeiro do podium zabrakło 0,269 sekundy. Carrington zdobyła trzeci złoty medal na igrzyskach w tej konkurencji.

Siódme miejsce panów

Kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak zajęli siódme miejsce w finale konkurencji C2 1000 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Zwyciężyli Kubańczycy Fernando Jorge Enriquez, Sergey Torres Madrigal.

Srebrny medal wywalczyli Chińczycy (Pengfei Zheng i Hao Liu), a brązowy Niemcy (Sebastian Brendel, Tim Hecker). Debiutujący na igrzyskach polscy kanadyjkarze od początku wyścigu nie liczyli się w czołówce; do Kubańczyków stracili 7,322 sekundy.

Głazunow wystąpi jeszcze w konkurencji jedynek na 1000 m.

Najważniejsze wydarzenia igrzysk w Tokio, medale, zwycięstwa, rekordy, spektakularne porażki. Ale też wszystko to, co igrzyska otacza i im towarzyszy. Jakub Baliński wspólnie ze specjalnym wysłannikiem TOK FM do Tokio, Przemysławem Pozowskim, przez czas trwania zawodów dostarczą niezbędną dawkę wiedzy o igrzyskach i ich otoczce. To podcastowe podsumowanie dnia na igrzyskach. Słuchaj>>>

TOK FM PREMIUM