Tokio. Dwa medale polskich młociarzy! Wojciech Nowicki mistrzem olimpijskim

Dwa medale olimpijskie zdobyli polscy młociarze. Mistrzem olimpijskim został Wojciech Nowicki. Paweł Fajdek zdobył brązowy medal. Polacy powtórzyli wczorajszy sukces Anity Włodarczyk i Malwiny Kopron.

Drugie miejsce zajął - dość niespodziewanie - Norweg Eivind Henriksen - 81,58.

Wojciech Nowicki objął prowadzenie już w pierwszej serii finałowego konkursu rzutem na odległość. Z każdym rzutem poprawiał wyniki. W trzeciej rzucił na odległość 82,52 - takiego wyniku nikt z rywali nie pobił.Ti rekord życiowy Wojciecha Nowickiego.

- Zrobiłem swoje, co tu dużo mówić. Może jakiś fachowiec do techniki się przyczepi, ale bardzo się cieszę - mówił po zakończeniu konkursu w rozmowie z TVP nowy mistrz olimpijski.

Słabiej spisywał się Paweł Fajdek, który długo nie mógł przekroczyć 80 metrów. Dokonał tego dopiero w piątej serii, rzucając 81,53.

32-letni Wojciech Nowicki to brązowy medalista igrzysk sprzed pięciu lat, które odbyły się w Rio de Janeiro.

Przypomnijmy, wczoraj wielką klasę pokazały polskie młociarki. Anita Włodarczyk zdobyła złoto, a Malwina Kopron brązowy medal.

Srebrne żeglarki

Kilkanaście minut przed zakończeniem konkursu rzutu młotem brązowy medal w biegu na 800 metrów wywalczył Patryk Dobek.

Środa zaczęła się dla Polski od srebrnego medalu żeglarek. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill zajęły drugie miejsce w rywalizacji w klasie 470.

Najważniejsze wydarzenia igrzysk w Tokio, medale, zwycięstwa, rekordy, spektakularne porażki. Ale też wszystko to, co igrzyska otacza i im towarzyszy. Jakub Baliński wspólnie ze specjalnym wysłannikiem TOK FM do Tokio, Przemysławem Pozowskim, przez czas trwania zawodów dostarczą niezbędną dawkę wiedzy o igrzyskach i ich otoczce. To podcastowe podsumowanie dnia na igrzyskach. Słuchaj>>>

TOK FM PREMIUM