Hiszpania. W Madrycie zatrzymano szefa mafii kalabryjskiej 'Ndranghety

Uznawany za szefa mafii kalabryjskiej 'Ndranghety - Domenico Paviglianiti został w środę zatrzymany w Madrycie. Obywatel Włoch jest podejrzany m.in. o kierowanie jedną z największych na świecie organizacji mafijnych, a także o morderstwo.

Jak podała w czwartek hiszpańska policja krajowa (Policia Nacional), zatrzymany boss mafijny przebywał na terenie aglomeracji Madrytu podając się za obywatela Portugalii. Podczas zatrzymania przedstawił sfałszowany dokument tożsamości tego kraju.

"W chwili zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie sześć telefonów komórkowych oraz blisko 6000 euro w gotówce" - poinformowała na Twitterze Policia Nacional.

Według jej komunikatu Paviglianiti, który usłyszał już zarzuty i trafił tymczasowo do aresztu, to jeden z najbardziej poszukiwanych ludzi we Włoszech.

"Nasi funkcjonariusze ujęli w Madrycie głównego przywódcę kalabryjskiej 'Ndranghety" - napisała w komunikacie hiszpańska policja.

Tymczasem jak ustaliły madryckie media, Paviglianiti został schwytany w ramach wspólnej operacji służb policyjnych Hiszpanii i Włoch. W trakcie dochodzenia ustalono, że także część rodziny bossa 'Ndranghety mieszkała już od jakiegoś czasu w Hiszpanii, w aglomeracji Barcelony.

Agencja EFE przypomniała, że aresztowanemu zarzuca się - poza kierowaniem organizacją przestępczą i handlem narkotykami - także obrót bronią i morderstwo.

TOK FM PREMIUM