Maria Andrejczyk ma srebro w rzucie oszczepem! Dwunasty medal dla Polski w Tokio

Maria Andrejczyk ma srebrny medal w rzucie oszczepem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Polka przegrała tylko z Chinką Shiying Liu. To dwunsty medal dla Polski.

25-letnia Maria Andrejczyk swój najlepszy rezultat w konkursie finałowym 64,61 uzyskała w drugiej kolejce. W pierwszej Polka zanotowała 62,56 a w trzeciej 61,03. Wygrała Chinka Shiying Liu - 66,34, a trzecia była Australijka Kelsey-Lee Barber - 64,56.

Maria Andrejczyk z medalem

25-letnia Maria Andrejczyk (LUKS Hańcza Suwałki) była zdecydowanie najlepsza w kwalifikacjach rzutu oszczepem. Minimum osiągnęła wynikiem 65,24 w pierwszej próbie. Później okazało się, że z obu grup żadna zawodniczka nie zbliżyła się do jej rezultatu.

Maria Andrejczyk, czwarta podczas igrzysk 2016 w Rio de Janeiro, w ostatnich latach z powodu kłopotów zdrowotnych opuściła wiele najważniejszych imprez. W tym roku wróciła do pełni sił i 9 maja w Splicie ustanowiła rekord Polski wynikiem 71,40. To najlepszy w tym roku wynik na świecie.

Maria Andrejczyk dokłada kolejny medal

Medal Marii Andrejczyk jest dwunastym w naszym olimpijskim dorobku w Tokio. W piątek nad ranem Dawid Tomala został w Sapporo mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym na 50 km i zdobył jedenasty medal dla Polski.

Wszystkie cztery złota w tegorocznych igrzyska są dziełem lekkoatletów. Wcześniej na najwyższym stopniu podium stanęli sztafeta mieszana 4x400 m oraz Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki w rzucie młotem.

Przedstawiciele "królowej sportu" dołożyli też trzy brązowe medale: Malwina Kopron i Paweł Fajdek w młocie, a także Patryk Dobek w biegu na 800 metrów. Na najniższym stopniu podium stanął też zapaśnik stylu klasycznego Tadeusz Michalik. Trzy srebrne medale zostały "wyłowione z wody" przez kobiety: wioślarki w czwórce podwójnej, kajakarki w K2 na 500 m oraz żeglarki w klasie 470.

Najważniejsze wydarzenia igrzysk w Tokio, medale, zwycięstwa, rekordy, spektakularne porażki. Ale też wszystko to, co igrzyska otacza i im towarzyszy. Jakub Baliński wspólnie ze specjalnym wysłannikiem TOK FM do Tokio, Przemysławem Pozowskim, przez czas trwania zawodów dostarczą niezbędną dawkę wiedzy o igrzyskach i ich otoczce. To podcastowe podsumowanie dnia na igrzyskach. Słuchaj>>>

TOK FM PREMIUM