Paraolimpiada. Jest pierwszy medal dla Polski w Tokio!

Marcin Polak i pilot Michał Ładosz zdobyli brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w kolarstwie torowym. To pierwszy medal wywalczony przez polskich paraolimpijczyków.

Pierwszy medal dla Polski wywalczyli w Tokio Marcin Polak z pilotem Michałem Ladoszem. Nasz tandem zajął trzecie miejscu w wyścigu na dochodzenie na 4000 metrów. Marcin Polak był rekordzistą świata na tym dystansie, ale Holendrzy poprawili ten wynik w eliminacjach. To właśnie tandem z Holandii Tristan Bangma i Patrick Bos (pilot) zdobył złoty medal.

Po srebro sięgnęli Brytyjczycy Stephen Bate i Adam Duggleby.

Paraolimpiada. Adrian Castro będzie walczył o złoto

Kolejny medal na igrzyskach paraolimpijskich wywalczy na pewno Adrian Castro. Nasz szermierz, startujący w rywalizacji szablistów na wózkach, awansował do finału i przed południem powalczy o złoto z  Chińczykiem Yanke Fengiem.

Adrian Castro pięć lat temu - podczas igrzysk paraolimpijskich rozgrywanych w Rio de Janeiro, zdobył brązowy medal, pokonując w decydującej walce... swojego teścia.

W igrzyskach paraolimpijskich biorą udział reprezentanci 162 państw, o trzy więcej niż w 2016 r. w Rio de Janeiro. Reprezentacja naszego kraju liczy 90 osób. Polski i Polacy startować będą w 12 dyscyplinach.

Pięć lat temu w Rio polska ekipa zdobyła 39 medali: dziewięć złotych, 18 srebrnych i 12 brązowych. W klasyfikacji generalnej biało-czerwoni zajęli 10. miejsce.