Afganistan/ dpa: rakieta uderzyła w dom w pobliżu lotniska w Kabulu [AKTUALIZACJA]

W niedzielę doszło do ataku rakietowego na prywatny dom położony w pobliżu lotniska w Kabulu - przekazała agencja dpa, powołując się na dwóch lokalnych dziennikarzy. Telewizja ABC z kolei podaje, że USA przeprowadziły atak rakietowy na terrorystę IS-Ch jadącego na lotnisko w Kabulu.
Zobacz wideo

Cytowani przez nią świadkowie na Twitterze mówią o co najmniej jednej silnej eksplozji w stolicy Afganistanu.

O ataku rakietowym informują również źródła agencji Reutera.

W ataku rakietowym w Kabulu w niedzielę zginęło dziecko - poinformował szef policji, cytowany przez agencję AP. Pocisk uderzył w okolice położone na północny zachód od kabulskiego lotniska - dodał.

Ataki w Afganistanie

To kolejna eksplozja w Afganistanie w ostatnich dniach. W czwartek w pobliżu lotniska w Kabulu doszło do ataków terrorystycznych, w których - według obecnych danych - zginęło co najmniej 90 osób. Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

Organizacja pozarządowa Emergency, która prowadzi szpital w Kabulu poinformowała, że około 60 osób zostało rannych. Dodała, że sześć osób zmarło w drodze do placówki. "Do naszego centrum chirurgii w Kabulu przybyło do tej pory ponad 30 pacjentów" - napisała na Twitterze organizacja udzielająca bezpłatnej medycznej pomocy ofiarom wojen. 

TOK FM PREMIUM