Awaria serwerów OVH. Wiele stron internetowych przestało działać

Przedsiębiorstwo hostingowe OVH znów z problemami. Użytkownicy korzystający z serwerów firmy - w tym również Radio TOK FM - zgłosili problemy z ich działaniem. Wiele stron internetowych przestało działać, albo działo mniej sprawnie.
Zobacz wideo

Jak można przekonać się na stronie downdetector.pl, tylko w Polsce problemy z działaniem serwerów zgłosiło ponad 3000 użytkowników. Zgłoszeń z całej Europy w ciągu niespełna godziny pojawiło się kilkadziesiąt tysięcy.

Prezes OVH Octave Klaba poinformował, że problem udało się zidentyfikować. Obecnie sytuacja wydaje się wracać do normy. Awaria zbiegła się w czasie z zapowiadaną przez prezesa firmy konserwacją urządzeń  - miała trwać od 9 do 10:30.

To kolejna sytuacja w tym roku, w której OVH ma problemy ze swoimi serwerami. W marcu w Strasburgu  doszło do pożaru - spłonął jeden z bloków, a drugi uległ uszkodzeniom. Wyłączono wtedy wszystkie bloki serwerowe, co było odczuwalne również w Polsce.

OVH to przedsiębiorstwo hostingowe, które działa we Francji, Wielkiej Brytanii Niemczech, , Hiszpanii, Czechach  Włoszech, Portugalii, oraz w Polsce.

TOK FM PREMIUM