Złota Piłka nie dla Lewandowskiego. Polak zajął drugie miejsce i przegrał z Leo Messim

Robert Lewandowski zajął drugie miejce w plebiscycie "France Football" na najlepszego zawodnika świata 2021 roku. Złotą Piłkę po raz siódmy w karierze otrzymał Leo Messi. Polski zawodnik otrzymał tytuł najlepszego trzelca.

Lewandowski, odbierając wyróżnienie, nie krył poruszenia. - Jestem bardzo dumny, będąc tutaj. Prawie dwa lata po trudnym czasie, okresie pandemii. Bardzo cieszę się, że tutaj wróciłem. Zawsze w polu karnym jestem gotów strzelić gola. Dziękuję też moim trenerom i kolegom, bez nich to nie byłoby możliwe - przyznał Lewandowski, który podziękował również swoim bliskim za wsparcie.

Tylko dwóch Polaków było wcześniej w czołowej trójce tego prestiżowego plebiscytu - w 1974 roku trzecie miejsce zajął Kazimierz Deyna, a w 1982 roku również na trzeciej pozycji uplasował się Zbigniew Boniek.

Lewandowski w poprzedniej edycji, czyli 2019 roku, zajął ósme miejsce. Jego najlepszą lokatą dotychczas była czwarta pozycja - za 2015 rok.

W tym roku kalendarzowym, licząc wszystkie rozgrywki, 33-letni napastnik zdobył już 64 bramki. Został m.in. królem strzelców Bundesligi - z dorobkiem 41 goli, czym poprawił rekord słynnego Gerda Muellera, a także zapewnił sobie Złoty But, czyli nagrodę dla najskuteczniejszego piłkarza lig europejskich.

"France Football" przyznaje swoją nagrodę już od 1956 roku. W latach 2010-15 magazyn i Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wyróżniały wspólnie jednego zawodnika Złotą Piłką FIFA, ale od 2016 roku plebiscyty na najlepszych piłkarzy znów prowadzone są oddzielnie.

W ubiegłym roku "France Football" odwołał plebiscyt z uwagi na pandemię koronawirusa.

TOK FM PREMIUM