Niemcy. Wybuch w Monachium. "Głośny huk i słup dymu"

W Monachium na dworcu Donnersbergerbruecke trwa akcja ratunkowa z udziałem ok. 50 pojazdów służb ratunkowych. Kilka osób zostało tam poważnie rannych w wyniku eksplozji niewybuchu bomby lotniczej - informuje portal Merkur.

Świadkowie mówią o "głośnym huku", widoczny był też słup dymu. Miejsce zdarzenia to plac budowy dworca Deutsche Bahn, leżącego tuż przy najważniejszej trasie kolejowej w Monachium.

W południe doszło tam do eksplozji, jest kilka osób poszkodowanych. Wg straży pożarnej co najmniej trzy osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie.

Cały ruch kolejowy wokół głównego dworca Monachium został wstrzymany, dotyczy to zarówno transportu dalekobieżnego, jak i lokalnego. Pod uwagę brane jest też wyłączenie ruchu drogowego w okolicy.

Policja i straż pożarna rozpoczęły operację na dużą skalę, w akcji udział bierze ok. 50 pojazdów służb ratunkowych – policji i straży, a także helikopter policyjny. Na miejsce przybyli także saperzy. - Podczas prac wiertniczych na placu budowy eksplodowała znajdująca się w ziemi bomba lotnicza – potwierdziła straż. Fala ciśnienia po wybuchu spowodowała uszkodzenia w samochodach i budynkach w promieniu ok. 250 m od miejsca zdarzenia.

TOK FM PREMIUM