Znowu ponad 500 zgonów. Wiceminister podał nowe dane dotyczące koronawirusa

19 366 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły 504 osoby z COVID-19 - poinformował we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Zobacz wideo

Kraska mówił o nowych danych w Wirtualnej Polsce.  - Myślę, że jesteśmy już na szczycie, ten szczyt co prawda wydaje się, że będzie trwał troszkę dłużej, czyli nie będzie to jednorazowy pik, tylko bardziej płaskowyż, bo te dane, które otrzymujemy codziennie się już właściwie ustabilizowały - powiedział Kraska.

Wiceminister poinformował, że ostatniej doby wykryto 19 366 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. - Czyli to jest około procent więcej, niż to było tydzień temu, czyli ta stabilizacja jest widoczna - zaznaczył.

Polityk mówił też, że szczególnie niepokoją go dane dotyczące osób, które przez COVID-19 muszą przebywać w szpitalu. - W ciągu ostatniej doby było 826 osób trafiło do szpitali. W tej chwili jest ponad 23 tys. osób zakażonych koronawirusem, które przebywają w szpitalach - powiedział. Dodał, że zwiększyła się też liczba osób wymagających intensywnej terapii. Obecnie to już ponad 2 tys. pacjentów.

DOSTĘP PREMIUM