Kamil Stoch wycofany z konkursu w Pucharze Świata w Klingenthal

Jak poinformował Polski Związek Narciarski, Kamil Stoch ma silne zapalenie zatok i nie wystąpi w niedzielę w zawodach w Pucharze Świata w Klingenthal.

"Z przykrością musimy poinformować, że z przyczyn zdrowotnych Kamil Stoch nie wystartuje w dzisiejszych zawodach PŚ w Klingenthal. Zawodnik ma silne zapalenie zatok i po konsultacji z lekarzem sztab szkoleniowy podjął decyzję o wycofaniu Kamila ze startu" - poinformował w niedzielę w południe Polski Związek Narciarski.

Przypomnijmy, w sobotę w Klingenthal Kamil Stoch zajął trzecie miejsce - pierwszym raz w tym sezonie stanął na podium. Triumfował w sobotę Austriak Stefan Kraft, a drugi był Norweg Halvor Egner Granerud. Piotr Żyła zajął 17. miejsce, a Paweł Wąsek - 30. Nie awansował do drugiej serii Aleksander Zniszczoł, sklasyfikowany na 37. pozycji.