Globalny rekord zakażeń koronawirusem. Ponad milion nowych przypadków w USA w ciągu doby

W poniedziałek w USA odnotowano ponad milion zakażeń COVID-19. To największa liczba zakażonych, jaką stwierdzono - od momentu wybuchu pandemii - w jednym kraju - informuje Bloomberg.
Zobacz wideo

Omikron spowodował gwałtowny wzrost zakażeń w Stanach Zjednoczonych. W poniedziałek odnotowano tam ponad milion nowych zakażeń. Poprzedni rekord - zanotowany zaledwie cztery dni temu - wynosił blisko 600 000 zakażeń. 

Ponad milion zakażeń to także rekord, jeśli chodzi o liczbę nowych zachorowań, jaką w czasie trwającej od 2020 roku pandemii zgłosił jakikolwiek kraj na świecie. Do tej pory rekordzistą były Indie, gdzie 7 maja 2021 roku stwierdzono ponad 414 000 nowych zakażeń.

Zdaniem amerykańskich ekspertów dane dotyczące zakażeń są niedoszacowane. Bo wiele osób wykonuje testy w domach i nie zgłasza wyników władzom sanitarnym.

Omikron. Znacznie więcej zakażeń, ale niewielu chorych trafia do szpitali

Co ważne, rosnąca lawinowo liczba zachorowań w USA nie przełożyła się jeszcze na gwałtowny wzrost liczby zgonów. Tak duża liczba chorych destabilizuje jednak kraj. Jak informuje Bloomberg, z powodu braku pracowników, odwołane są loty, zamykane szkoły i urzędy.

W Polsce - jak poinformował Waldemar Kraska - do tej pory wykryto 72 przypadki zakażenia wariantem omikron. 65 ostatniej doby. - Widać więc, że także w naszym kraju, z godziny na godzinę, będzie przybywało zakażeń omikronem - mówił wiceminister zdrowia w TV Republika. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM