Chile szczepi przeciwko COVID-19 lwy, tygrysy, pumy i orangutany. Zwierzęta przyjęły drugą dawkę

W znajdującym się w stolicy Chile zoo Buin zaszczepiono w poniedziałek drugą dawką preparatu przeciwko COVID-19 po trzy lwy, tygrysy i pumy oraz 26-letniego orangutana. Pierwszą dawkę zwierzęta otrzymały 13 grudnia 2021 roku - podał portal news24.com
Zobacz wideo

Chile jest pierwszym krajem w Ameryce Południowej, który zaszczepił znajdujące się w zoo zwierzęta. Wybrane gatunki są wysoce narażone na zakażenie koronawirusem, który dotąd wykryto u małp, dużych kotów, hipopotamów, saren, zwierząt domowych i norek.

Podany preparat jest przygotowaną specjalnie dla zwierząt szczepionką, która nie trafiła jeszcze do sprzedaży. - Naszym celem jest ochrona zwierząt najbardziej narażonych na zakażenie SARS-COV-2 - powiedział Sebastian Celis, dyrektor departamentu weterynaryjnego znajdującego się w Santiago zoo.

Koronawirus u saren 

Naukowcy odkryli również zdolność przenoszenia koronawirusa pomiędzy sarnami - poinformował w poniedziałek portal 7news.com.au. Chociaż dotąd nie wykryto możliwości przenoszenia wirusa z saren na ludzi, naukowcy ostrzegają, że taki scenariusz jest możliwy.

Zdaniem specjalistów odkrycie może znacząco skomplikować próby pokonania pandemii COVID-19.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM