Wielka Brytania. Policja wszczęła śledztwo w sprawie imprez na Downing Street

Londyńska policja metropolitalna wszczęła śledztwo w sprawie "szeregu" domniemanych imprez, które miały miejsce na Downing Street oraz w innych budynkach rządowych w czasie ostatnich dwóch lat - poinformowała komisarz Cressida Dick.

- Mogę potwierdzić, że policja metropolitalna prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie szeregu wydarzeń, które miały miejsce na Downing Street i Whitehall w ciągu ostatnich dwóch lat w związku z potencjalnymi naruszeniami regulacji dotyczących COVID-19 - powiedziała komisarz Cressida Dick.

Przyznała ona, że zaufanie publiczne do policji "poważnie osłabło", biorąc pod uwagę, że domniemane przyjęcia odbywały się tak blisko funkcjonariuszy, ale zapewniła, że śledztwo będzie prowadzone bezstronnie.

Informacja o wszczęciu śledztwa przekazana została dzień po tym, jak ujawniono kolejne domniemane przyjęcie na Downing Street z udziałem Johnsona, które miało się odbyć z okazji jego urodzin w czerwcu 2020 r. Niezależnie od policyjnego śledztwa prowadzone jest wewnętrzne dochodzenie, którym kieruje urzędniczka służby cywilnej Sue Gray.

DOSTĘP PREMIUM