"Tam gdzie był pokój dziecięcy, została dziura". Ewakuacja rannych z trafionego rosyjską rakietą bloku w Kijowie

Szef dyplomacji Ukrainy Dmytro Kułeba domaga się "całkowitego izolowania Rosji", po tym jak rano rosyjski pocisk trafił w blok mieszkalny w Kijowie. Trwa ewakuacja rannych.
Zobacz wideo

Na nagraniach widać, że trwa ewakuacja rannych przez ratowników. Przedstawiciel ukraińskiego MSW, Anton Heraszczenko napisał, że kontynuowane jest przeszukiwanie budynku, by upewnić się, że nie ma ofiar śmiertelnych.

Jeden z mieszkańców mówi na nagraniu, że wraz z rodziną był w czasie uderzenia pocisku w kuchni i tylko dzięki temu udało im się przeżyć. Jego bliscy odnieśli obrażenia. Żona i syn, jak powiedział, mają połamane nogi.

- Tam, gdzie był pokój dziecięcy, została dziura – powiedziała inna mieszkanka portalowi Suspilne. Ją i rodzinę uratowało to, że w chwili wybuchu byli, jak powiedziała, pomiędzy ścianami nośnymi. Ich mieszkanie znajduje się na 21. piętrze.

Z informacji agencji Interfax-Ukraina wynika, że budynek został trafiony rakietą manewrującą. Doszło do tego podczas porannego ostrzału Kijowa.

Blok mieszkalny przy ulicy Łobanowskiego ma ponad 20 pięter. Ze zdjęć wynika, że pocisk trafił w niego i wyrwał w nim "dziurę" na wysokości wyższych pięter budynku. Ratownicy podali, że zniszczone zostały piętra od 17. do 21. Wszyscy mieszkańcy są ewakuowani. Budynek grozi zawaleniem.

Mer Kijowa Witalij Kliczko podał, że w wyniku starć z rosyjskimi dywersantami w ciągu nocy rannych zostało 35 mieszkańców stolicy, w tym dwoje dzieci.

Ukraina. Szef MSZ wezwał do izolacji Rosji, embarga na ropę i wydalenia ambasadorów 

Po uderzeniu rosyjskiego pocisku w blok mieszkalny w Kijowie ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba napisał na Twitterze, że żąda całkowitej izolacji Rosji, wprowadzenia embarga na ropę i wydalenia ambasadorów.

"Kijów, nasze wspaniałe spokojne miasto, przeżył jeszcze jedną noc pod ostrzałami rosyjskich wojsk lądowych, pocisków. Jeden z nich uderzył w dom mieszkalny w Kijowie. Żądam od świata: pełnej izolacji Rosji, wydalenia ambasadorów, wprowadzenia embarga na ropę, zniszczenia jej gospodarki" - napisał Kułeba.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM