Student SGH zginął pod Kijowem. "Nie godzimy się z tą stratą"

Student Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie Oleksii Morklianyk zginął we wtorek w obwodzie kijowskim; samochód, którym się przemieszczał, został trafiony odłamkami pocisku - poinformowała uczelnia. My, Wspólnota SGH, nie godzimy się z tą stratą - podkreśliła.
Zobacz wideo

Student polskiej uczelni zginął szóstego dnia inwazji rosyjskiej na Ukrainę. SGH tragiczną wiadomość przekazała w komunikacie opublikowanym na jej stronie. "1 marca w obwodzie kijowskim w wyniku odniesionych ran zmarł Oleksii Morklianyk, student studiów I stopnia SGH. Samochód, którym się przemieszczał, został trafiony odłamkami pocisku" - napisała.

"Jesteśmy zszokowani tą informacją. Z uwagi na dobro i spokój rodziny poprzestaniemy na tym komunikacie" - zaznaczyła uczelnia.

Władze SGH wraz ze społecznością akademicką złożyły rodzinie, krewnym i przyjaciołom Oleksiia wyrazy najgłębszego współczucia. "My, Wspólnota SGH, nie godzimy się z tą stratą" - oświadczyła SGH.

"Ukraina stała się celem barbarzyńskiego ataku ze strony Federacji Rosyjskiej, która posyła na śmierć niewinne istnienia. Apelujemy o jak najszybsze zaprzestanie działań zbrojnych, żeby położyć kres tej bezsensownej i haniebnej wojnie!" - podkreśliła polska uczelnia.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM