"Chowali pociski w pluszowym misiu". Policja w Kijowie zatrzymała rosyjskich sabotażystów

Kijów, stolica Ukrainy, mierzy się z działalnością rosyjskich dywersantów. Policja kontrolująca metro zatrzymała sabotażystów, którzy chowali pociski w pluszowym misiu - wynika ze zdjęć, które w środę zostały opublikowane na Twitterze kanału NEXTA.
Zobacz wideo

"Policja zatrzymała w kijowskim metrze sabotażystów. Chowali pociski w pluszowej zabawce" - opisano dwie fotografie widniejące na profilu NEXTY. Na jednej z nich widać czwórkę mężczyzn stojących twarzami do ściany i pilnowanych przez uzbrojonego funkcjonariusza; ręce trzech z nich są skute kajdanami. Kolejne zdjęcie przedstawia rozprutego pluszowego misia obok którego leży kilkanaście nabojów.

Inni rosyjscy dywersanci zaatakowali w niedzielę rodzinę z trojgiem dzieci - rodzice i córka zmarli, a dwójka pozostałych dzieci została ciężko ranna.

W środę mer Kijowa Witalij Kliczko oznajmił w nagraniu zamieszczonym na Facebooku, że rosyjska armia jest coraz bliżej miasta. Apelował do mieszkańców, by nie wychodzili bez absolutnej konieczności z domów, a gdy rozlegają się syreny, ukryli się. Wezwał także o przestrzeganie godziny policyjnej, która obowiązuje od godz. 20 do godz. 7 rano.

DOSTĘP PREMIUM