Ukraińcy zestrzelili rosyjski myśliwiec pod Kijowem. W pobliżu stolicy Ukrainy trwają walki

Ukraińska obrona przeciwlotnicza strąciła rosyjski myśliwiec Su-30 nad Irpieniem w obwodzie kijowskim - poinformował na Facebooku naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał Wałerij Załużny. W pobliżu stolicy trwają walki - podaje agencja UNIAN, powołując się na wojskowych.
Zobacz wideo

Na północno-zachodnim podejściu do stolicy w rejonie Iwankowa, Borodzianki i Kozarowycz trwają walki - podaje agencja UNIAN, powołując się na służbę prasową brygady szybkiego reagowania Gwardii Narodowej.

- Pod Iwankowem ukraińskie wojska odpierają wroga w stronę Rosji. Już nie można powiedzieć, że miasto jest okupowane, toczy się o nie walka - poinformował oficer prasowy. - Według wstępnych informacji w nocy obrona przeciwlotnicza zestrzeliła dwie rosyjskie rakiety nad Kijowem. Prawdopodobnie były wycelowane w okolice ministerstwa obrony - dodał.

Z kolei według naczelnego dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy - generała Wałerija Załużnego - obrona przeciwlotnicza miała strącić rosyjski myśliwiec Su-30 nad Irpieniem w obwodzie kijowskim.

Ósmy dzień inwazji Rosji na Ukrainę [RELACJA NA ŻYWO]

TOK FM PREMIUM