Ikea wstrzymuje działalność w Rosji i Białorusi. "Odczuje to 15 tys. zatrudnionych"

Ikea wstrzymuje całą działalność w Rosji i na Białorusi, co odczuje ok. 15 tys. pracowników - poinformowała agencja Bloomberg. Dodano, że dotyczy to nie tylko produkcji, ale też eksportu i importu towarów.
Zobacz wideo

Jak przekazała agencja Bloomberg, Ikea zawiesza działalność w Rosji i na Białorusi, "co odczuje ok. 15 tys. zatrudnionych". "Ikea wstrzymuje cały eksport oraz import do i z Rosji i Białorusi oraz wstrzymuje tam całą produkcję" - przekazała firma w oświadczeniu przesłanym agencji. Ikea jest kolejną firmą, która opuszcza te rynki.

Ikea to przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją oraz sprzedażą mebli, a także artykułów dekoracyjnych, założone przez Ingvara Kamprada w Szwecji.

Czwartek jest ósmym dniem rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Białoruś wspiera agresję wojskową Rosji na Ukrainę m.in. poprzez umożliwienie Rosjanom wystrzeliwania rakiet balistycznych z białoruskiego terytorium, umożliwienie transportu rosyjskiego personelu wojskowego oraz ciężkiej broni - czołgów i transporterów, a także umożliwienie rosyjskim samolotom wojskowym przelot przez białoruską przestrzeń powietrzną na Ukrainę, zapewnianie punktów tankowania.

Ósmy dzień inwazji Rosji na Ukrainę [RELACJA NA ŻYWO]

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM