Chersoń protestuje przeciwko okupantom. "Rosjanie otworzyli ogień ostrzegawczy"

Rosyjscy żołnierze oddali strzały ostrzegawcze do ludzi zebranych na proteście przeciwko okupacji w położonym na południu kraju Chersoniu - podała na Telegramie agencja informacyjna Ukrinform. Na opublikowanym w internecie filmie widać, jak jeden z uczestników protestu wspina się z ukraińską flagą na przejeżdżający rosyjski transporter opancerzony, a w tle słychać obelżywe okrzyki pod adresem Rosjan.
Zobacz wideo

"Rosyjscy okupanci otworzyli ogień ostrzegawczy do ludności cywilnej, ale to nie powstrzymało mieszkańców Chersonia. Na plac wciąż napływają ludzie z całego miasta. Protestują przeciwko rosyjskiej agresji i okupacji" - czytamy w wiadomości.

Doradca szefa ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko poinformował w sobotę po godz. 9.00 czasu polskiego, że na głównym placu Chersonia rozpoczął się wiec przeciwko okupantom.

Portal "Ukraińska Prawda" opublikował filmik, na którym widać jak jeden z uczestników protestu wspina się z ukraińską flagą na przejeżdżający rosyjski transporter opancerzony. W tle słychać obelżywe okrzyki pod adresem Rosjan.

W mediach społecznościowych zamieszczono też inny film, na którym widać, jak mieszkańcy próbują zablokować przejazd Rosjan. "Miejscowi cywile dosłownie kładą swoje ciała na drodze okupacyjnych sił rosyjskich. Nie zamierzają uciekać nawet na widok nadjeżdżających samochodów i odgłosów strzałów" - napisano w opisie filmu. Został udostępniony przez ukraińskiego ambasadora w Austrii w latach 2014-2021, Olexandra Scherbę, z dopiskiem "bohaterowie".

TOK FM PREMIUM