Ewakuacja z Mariupola przełożona. Rosjanie nie przestrzegają zawieszenia broni

Ewakuacja cywilów z Mariupola na wschodzie Ukrainy została przełożona w związku z trwającymi rosyjskimi ostrzałami - poinformowały władze miasta.
Zobacz wideo

"W związku z tym, że strona rosyjska nie przestrzega zawieszenia broni i kontynuuje ostrzały zarówno samego Mariupola, jak i jego okolic, dla zachowania bezpieczeństwa ewakuacja mieszkańców jest przełożona" - informują władze miasta.

Osoby, które zebrały się, by wziąć udział w ewakuacji, wezwano do rozejścia się i udania się do schronów. Jednak tłum ludzi czeka na opuszczenie miasta.

Trwają rozmowy ze stroną rosyjską o przestrzeganiu zawieszenia broni i zagwarantowaniu bezpiecznego korytarza humanitarnego - przekazała strona ukraińska.

Wcześniej w sobotę obie strony przekazały, że wynegocjowano wstrzymanie ognia, które umożliwiłoby ewakuację ludności cywilnej z miasta. - Rozpoczyna się ewakuacja cywilów z położonego na wschodzie Ukrainy Mariupola - poinformował szef władz obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko. Zawieszenie broni z Rosjanami miało trwać od godz. 9 do 16, a ewakuacja miała rozpocząć się o godz. 11 (czasu lokalnego) i odbywać się miejskimi autobusami z trzech punktów Mariupola.

TOK FM PREMIUM