Aerofłot zawiesza prawie wszystkie połączenia międzynarodowe. Dla jednego kraju firma robi wyjątek

Rosawiacja zaleciła rosyjskim liniom lotniczym odwołanie wszystkich pasażerskich i transportowych lotów za granicę - podała w sobotę agencja Interfax powołując się na oświadczenie rosyjskiego urzędu ds. lotnictwa cywilnego. Główny rosyjski przewoźnik Aerofłot zawiesił międzynarodowe rejsy.
Zobacz wideo

Jak podano w komunikacie Rosawiacji zalecenie związane jest z "wysokim stopniem ryzyka zatrzymania lub aresztowania statków powietrznych rosyjskich linii lotniczych za granicą" w związku z zachodnimi sankcjami wprowadzonymi po inwazji Rosji na Ukrainę.

Zalecenie nie dotyczy przewoźników obsługujących połączenia do krajów, które nie zastosowały sankcji wobec Rosji. Rejsy rosyjskich przewoźników na liniach wewnętrznych odbywają się bez ograniczeń.

Wkrótce po opublikowaniu zaleceń linie lotnicze Aerofłot poinformowały o zawieszeniu od 8 marca swych wszystkich rejsów za granicę, z wyłączeniem Białorusi. Od 6 marca Aerofłot przestanie wpuszczać na międzynarodowe rejsy z biletami w obie strony, jeśli powrotna podróż zaplanowana jest po dacie 8 marca. Pasażerowie z biletami w jedną stronę i wylotem z Rosji będą mogli lecieć rejsami do czasu wstrzymania lotów.

TOK FM PREMIUM