Nocne bombardowania ukraińskich miast. Co najmniej 14 osób nie żyje. Wśród ofiar są dzieci

Rosyjskie samoloty zbombardowały w nocy z poniedziałku na wtorek miasta Sumy i Ochtyrka zabijając co najmniej 14 osób i wyrządzając znaczne zniszczenia. Wśród ofiar są dzieci - przekazały miejscowe władze.
Zobacz wideo

Jak poinformował na Facebooku szef obwodowej administracji państwowej Dmytro Żywickij, podczas walki z nacierającą rosyjską kolumną pojazdów opancerzonych zginęło czterech ukraińskich żołnierzy, a kilku zostało rannych.

Dodał, że rosyjskie lotnictwo atakowało też dzielnice mieszkalne na przedmieściach Sumy, niszcząc, lub poważnie uszkadzając kilka domów. Pod gruzami jednego z nich zginęło 10 osób, w tym dzieci.

Dzielnice mieszkalne atakowane były także w miejscowości Ochtyrka. Ostrzelano infrastrukturę miejską, w tym elektrociepłownię.

Według agencji Ukrinform, w rezultacie walk w rejonie Sumy i Ochtyrki wojska ukraińskie zatrzymały 4 duże kolumny rosyjskich pojazdów pancernych.

Pod Charkowem zginął gen. Gierasimow

W walkach na przedmieściach Charkowa zginął generał major Witalij Gierasimow, szef sztabu rosyjskiej 41 armii - poinformowała w poniedziałek agencja Ukrinform powołując się na ukraińskie ministerstwo obrony.

Ukraina walczy z inwazją rosyjską już 13. dobę [RELACJA NA ŻYWO]

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM