Putin wychwala żołnierzy: Możecie być z nich dumni. Zapewnia, że poboru rezerwistów nie będzie

Władimir Putin przygotował specjalne orędzie z okazji Dnia Kobiet. Jak informuje agencja DPA, prezydent Rosji wykluczył użycie poborowych i rezerwistów w działaniach wojennych na Ukrainie.
Zobacz wideo

Władimir Putin powiedział, że "zadania będą rozwiązywane tylko przez żołnierzy zawodowych". - Oni zapewnią bezpieczeństwo i pokój mieszkańcom Rosji - oświadczył w orędziu z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

- Możecie być dumni z nich. Tak jak cały kraj jest z nich dumny. Nie będzie dodatkowego powołania rezerwistów – powiedział rosyjski przywódca. Putin dodał również, że rozumie obawy matek, żon i krewnych żołnierzy rozmieszczonych na Ukrainie.

Ilu rosyjskich żołnierzy zginęło podczas inwazji na Ukrainę?

W poniedziałek wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu poinformował, że na Ukrainę wkroczyły już niemal wszystkie rosyjskie wojska zgromadzone wcześniej wokół tego kraju.

Według urzędnika mimo zaangażowania przez Rosję niemal wszystkich z ponad 150 tys. wojsk zgromadzonych przed atakiem, nie ma sygnałów wskazujących na wysyłanie dodatkowych sił z reszty kraju. Powiedział natomiast, że doniesienia dziennika "Wall Street Journal" o tym, że Rosja stara się zachęcić do udziału w wojnie syryjskich bojowników wydają się prawdziwe

W poniedziałek ukraińska strona poinformowała, że od 24 lutego zginęło ponad 11 tys. rosyjskich żołnierzy.

TOK FM PREMIUM